• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація про заклад

Інформація про заклад

ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

Історія бібліотеки
У кожного з нас є своя історія. І саме минулому ми зобов'язані сьогоденням. То, якою Ви бачите сьогодні бібліотеку, створювалося роками: проходили дні, перегорталися сторінки, змінювалися люди і їх життя, також як і життя Бібліотеки. Саме тут Ви можете побачити значущі етапи і кроки розвитку бібліотеки, її рух у часі.
Народження…

В 1946 році була створена районна бібліотека для дорослих, першою завідуючою, якої була Улько Віра Миколаївна. З нею працювали бібліотекарі Боцман Ніна Іванівна, Скрипник Мотрона Макарівна. Приміщення бібліотеки знаходилось при клубі племзаводу « Чутове».

В 1969 році районну бібліотеку для дорослих перемістили на другий поверх новозбудованого приміщення районного Будинку культури, в якому вона знаходиться по сей день.

Розвиток і формування…

До Великої Жовтневої соціалістичної революції в Чутовому не було жодного клубу, жодної бібліотеки. Але в місцевого учителя церковно-приходської школи П.Д.Сербіновського була своя бібліотека, в якій налічувалось декілька сот книжок, в тім числі «Кобзар» Шевченка, твори Пушкіна, Чехова. Більш-менш писемні селяни брали в нього книжки в так званий « прочот».

В 1923 році в Чутовому відкрито сільбуд, бібліотеку, хату – читальню, в якій проводили заняття лікпенівці.

13.10.1941 року Чутове було окуповане фашистськими окупантами. Фашисти повністю знищили адміністративні будівлі, лікарню, поліклініку, школи, районний Будинок культури, бібліотеку. 20.09. 1943 року Чутове було визволено від фашистів. З великим запалом узялись чутяни до відбудови селища. Вже на початок 1945 року налагоджувалась робота лікарні, працювала школа, відновила роботу бібліотека. В бібліотеці проводились бесіди,читались лекції і доповіді, працювали гуртки.

/Files/images/IMG_20151013_162645.jpg

В 1946 році була створена районна бібліотека для дорослих, першою завідуючою, якої була Улько Віра Миколаївна(на фото).

З нею працювали бібліотекарі Боцман Ніна Іванівна, Скрипник Мотрона Макарівна. Приміщення бібліотеки знаходилось при клубі племзаводу « Чутове».

Гортаючи сторінки історії бібліотеки нажаль невідомі дані подальшого її життя.

Зі слів старожилів відомо,що в 1952 році відбулися кадрові переміни , завідуючою бібліотеки призначили Царенко Галину Іванівну, яка зовсім недовго працювала на цій посаді. На той час книгозбірня стала методичним центром для сільських бібліотек, тому була введена посада методиста, на якій працювала Семеренко Валентина Яківна . Обслуговувала користувачів бібліотекар Костенко Світлана Василівна.

В 1953 році книгозбірню очолила Паник Галина Никифорівна, з нею працювали : бібліотекар Скрипник Мотрона Макарівна та зав. передвижник фондом Герасименко Надія Іванівна.

В липні 1961 року Полтавське обласне управління культури призначило випускницю Харківського інституту культури Ткачову Надію Кузьмівну завідуючою районної бібліотеки для дорослих. З нею працювали методист Заєць Олена Миколаївна та бібліотекар Герасименко Надія Іванівна.

В 1968 році рішенням виконкому Ради народних депутатів чотири класи приміщення Чутівської школи було передано районній бібліотеці для дорослих. В той час в районі приділялась велика увага бібліотечній справі. З метою створення єдиної мережі бібліотечного обслуговування населення, рішенням виконавчого комітету Чутівської районної Ради депутатів трудящих в двох населених пунктах Коханівці та Таверівці було відкрито сільські бібліотеки на базі профспілкових бібліотек. В населених пунктах, які не мали стаціонарних бібліотек відкрили пункти видачі, пересувки. На сесіях виконкому районної Ради депутатів трудящих розглядались питання про виділення колгоспами коштів з культфондів на придбання книг сільським бібліотекам.

В 1978 році відбулася централізація бібліотечної системи. Центральна районна бібліотека стала комунальною власністю . Центральна районна бібліотека є методичним центром для сільських бібліотек . Книжковий фонд центральної районної бібліотеки становив 33267 прим. книг. Директором ЦБС була призначена Хоменко Надія Григорівна, яка пропрацювала на цій посаді незначний час, до виходу на пенсію. В 1979 році директором ЦБС стала Лопатко Лідія Олександрівна і очолювала її до 2005 року. Кожен з цих працівників вніс часточку своєї енергії і знань в розвиток бібліотечної справи.

Всі сільські бібліотеки були підпорядковані районному відділу культури, але фінансування проводилось сільськими радами, де вони отримували заробітну плату.

У централізованій бібліотечній системі працювала велика бібліотечна сім`я. Більшість із низ присвятили своє життя бібліотеці, стали ветеранами бібліотечної справи.

Безпосередня діяльність…

З 2005 по 2012 рік були зміни керівництва бібліотеки.

В 2005 році ЦБС Чутівського району очолила Шпорт Валентина Сергіївна, пропрацювала на цій посаді до 2007 року. З 2007 до 2012 року директором ЦБС стала Сивовол Ольга Львівна.

/Files/images/s08024483.jpg

З 2012 року директором ЦБС призначена Забара Валентина Василівна, яка працює по сей час (на фото)

З 12.05.2010 року діє правовий гурток «Аргумент»

З 2011 року бібліотека надає читачам вільний доступ до Інтернету.

Станом на 01.01.2015 року книжковий фонд бібліотеки становить 31826 примірників книг, охоплено бібліотечним обслуговуванням 2158 користувачів, видано 39079 примірників книг.

Говорячи про історію бібліотеки не можна не згадати про її колектив, завдяки наполегливій праці якого стало можливим подолання всіх труднощів і звершення перспективних планів.

/Files/images/DSCN8572.JPG/Files/images/IMG_2392.JPG

Провідний бібліограф ЦРБ Кабаєва Ніні Василівна

Бібліотекар І категорії відділу обслуговування ЦРБ Ламаш Валентина Іванівна

Бібліотекар І категорії відділу обслуговування ЦРБ Литвин Людмила Борисівна

На даний час в бібліотеці працюють:

Бібліотекарі І категорії відділу обслуговування ЦРБ Литвин Л.Б; Ламаш В.І. бібліограф Мозгова Т.А.

Бібліотека бере активну участь в конкурсах та проектах…

- В 2011 році центральна районна бібліотека взяла участь у проекті « Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до інтернету» програми « Бібліоміст» завдяки якій виграла грант 5 комплектів комп`ютерного обладнання з підключенням до мережі інтернет .

/Files/images/IMG_2335.JPG Нагороджена:

Почесною грамотоюЧутівської районної державної адміністрації за сумлінну працю,високий професіалізм, значний вклад урозвиток бібліотечної справи,з нагоди 60 – річчя з дня створення центральної районної бібліотеки центральної бібліотечної системи чутівського району та відзначення Всеукраїнського дня бібліотек (2006р.)

Почесною грамотоюЧутівської районної державної адміністрації за сумлінну працю,високий професіалізм, значний вклад урозвиток бібліотечної справи,з нагоди Міжнародного жіночого дня(2008р.)

Подякою Директором Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім.. О. Гончара за активну організаторську роботу по проведенню Всеукраїнського конкурсу «Легенди рідного краю»(2008р.)

Подякою Директором Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім.. О. Гончара за велику організаторську роботу по проведенню Всеукраїнського конкурсу « Я – патріот»(2009р.)

Подякою Директором Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім.. О. Гончара за участь в обласному турі Всеукраїнського конкурсу «Читаю я! Читає вся моя сім’я!»(2010р.)

Подякою Директором Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім.. О. Гончара за організаторську роботу по проведенню обласного конкурсу фоторобіт серед молоді Полтавщини «Людина і книга»(2011р.)

Грамотою Директора Чутівської ЦБС за активну участь в розробці та впровадженню в роботу нових форм бібліотечного обслуговування, сумлінне ставлення до роботи та з нагоди 65 – річчя центральної районної бібліотеки і професійного свята Всеукраїнського дня бібліотек (2011р.)

Подякою Директором Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім.. О. Гончара за участь в обласному конкурсі та кращу розробку загальносистемного масового заходу з профорієнтації юнацтва серед центральних районних та міських бібліотек(2012р.)

Грамотою Чутівської селищної ради за зайняте І місце в мистецькому конкурсі «Природа і фантазія» та з нагоди 72 – річниці визволення Чутівщини від німецько – фашистських загарбників та Дня селища(2015р.)

Бібліотека не стоїть на місці. Ми розвиваємось, удосконалюємось, впроваджуємо інноваційні проекти, використовуємо абсолютно нові форми роботи з читачами, розширюємо можливості бібліотеки, укріплюємо зв'язки з громадськістю і багато що інше.

На цьому історія нашої бібліотеки не закінчується, і нас чекає ще довгий шлях, який ми пропонуємо пройти разом з нами.

Кiлькiсть переглядiв: 176

Коментарi